Akçay

Akçay'a Nasıl Gidilir?

Edremit Körfezi’nin iç kısmında, Altınoluk ve Burhaniye arasında bulunan Akçay, ilçe merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta. Kara yolu ile iki farklı güzergahtan gelinebileceği gibi hava yolu ile Edremit Körfez Havaalanı üzerinden ulaşmak mümkün. İlçe merkeziyle ve havaalanıyla  Akçay arasında taksi, servis ve dolmuş seçenekleri bulunuyor.

İzmir - Çanakkale transit yolu üzerinden ulaşılabilen Akçay;

- Balıkesir’in merkezine yaklaşık 96 km,

- İstanbul’a yaklaşık 481 km,

- İzmir’e yaklaşık 192 km,

- Ankara’ya ise yaklaşık 641 km uzaklıkta.

Akçay Sahili ve Deniz

Akçay'da Nereler Gezilir? 

- Kızılkeçili Çayı çevresindeki Çağlayan, Hasanboğuldu (Akçay’a 5 km) ve Sütuven Şelaleleri'ni (Akçay’a 7 km)

- Kazdağları’nın güneyinde, Akçay’a 17 km uzaklıktaki Antandros Antik Kenti. 

- Akçay’a 5 km mesafede, Tahtakuşlar Köyü’nde bulunan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi.

- Akçay - Edremit kara yolunun 2 km içerisindeki Zeytinli kasabası.

- Akçay’da yer alan Altınkum plajı.

Altınkum Plajı

Akçay'da Neler Yapılır? 

- Akçay plajlarında serinlemek ve güneşlenmek,

- Kazdağları’nda yürüyüş, trekking, hiking gibi doğa sporları ve piknik yapmak.

- Şifalı Güre kaplıcalarını ziyaret etmek,

- Akçay sahilinde gün batımını seyretmek.

- Bölgenin ünlü zeytininden-zeytinyağından satın almak.

Akçay'da Ne Yenir Ne İçilir? 

Zeytinyağlı lezzetlerin bulunduğu Akçay’da, balık ve deniz mahsulleriyle birlikte beldenin dondurması da tadılmalı.

Kazdağları

Akçay'a Ne Zaman Gidilir? 

Yazların oldukça sıcak geçtiği Akçay,  Kazdağları’na yakın konumundan dolayı Akdeniz iklimine sahip olan diğer tatil beldelerine oranla daha kuru bir havaya sahip. Kışların genellikle ılık ve yağışlı geçtiği bölgeye deniz, kum, güneş keyfi için Mayıs ve Eylül ayları arasında gidilebilir. Kaplıcalar, yerel lezzetler, müze ve tarihi kalıntılar içinse diğer sezonlarda da tercih edilebilir. 

Akçay

23,04 °C
açık

Detaylı Akçay Hava Durumu

Akçay
Pansiyon Yorumları

BUTİK MELODİ OTEL

BUTİK MELODİ OTEL

Samimi ve güler yüzlü içten davranmalari kendimi evinde gibi hissetmem gerçekten kalınması gereken bir otel herkese tavsiye ederim.seneye inşallah aynı tarihlerde eşimle birlikte orda olacağım.

Yorum Puanı 9,3
BUTİK MELODİ OTEL

BUTİK MELODİ OTEL

Güler yüzlü hizmetiyle sabah akşam sunulan yemeklerin lezzetiyle huzurla geçirebileceğiniz tatil için Akçay'da ki ilk tercihiniz olmalı... ev sahibesi Gülcan hanımın güleryüzü herşeye bedel

Yorum Puanı 9,3
BUTİK MELODİ OTEL

BUTİK MELODİ OTEL

otele ilk ayak bastığınızda şayet ilk geliyorsanız, o nostaljik dekorasyon karşısında şaşkınlığınızı gizleyemiyorsunuz. arkasından Gülcan hanımla karşılaştığınızda dekorasyonun sebebinin samimiyet ve sıcak kanlılık olduğunu hemen anlıyorsunuz. odaların temizliği ve düzenlenmesi karşısında şok olduk. nohut oda bakla sofa deyişinin çok yakıştığı NAZENİN`e hala doyamadık. inşallah tekrar kısmet olursa Gülcan hanımın bizi nerede misafir edeceğini sormaya gerek yok. ayrıca otelin denize yakınlığı da bize başka bir iş için gelmemize rağmen denizden yararlanma imkanını da sunda. çok çok teşekkürler Melodi otel, çok teşekkürler Gülcan hanım. Fisun & Mesut Göztepe

Yorum Puanı 9,3
PARS MOTEL

PARS MOTEL

Biz üç kız arkadaş geldik Şu an`a kadar aldığım en iyi motel hizmetiydi. Burcu hanım`ın güler yüzü, samimiyeti ve ilgisi için tekrardan teşekkür ediyorum. 

Yorum Puanı 9,8
PARS MOTEL

PARS MOTEL

Pars motele iyi ki gelmişiz eşim ve çocuklarımla rahat huzurlu bileklide tatil geçirdik inşallah seneye tekrar gelicez teşekkürler pars motel

Yorum Puanı 9,8
Nasıl Çalışır?

Akçay bölgesi pansiyonlarını inceleyip aradığınız pansiyonu bulabilirsiniz. Pansiyon.net.tr aracılık hizmeti veren bir kuruluş değildir. Sitemizde yer alan pansiyonların telefon numaralarını aradığınızda doğrudan tesis ile görüşürsünüz.